Bulianów – ocalić od zapomnienia

    W dn. 16 IV 2018r. przy obelisku w Bulianowie została przywrócona pamięć o ofiarach zbrodni hitlerowskiej z 16 kwietnia 1943r. W uroczystości udział wzięli: rodzina Olszewskich, przedstawiciele Urzędu Gminy Fałków na czele z wójtem p. Henrykiem Koniecznym oraz przewodniczącą rady gminy p. Anną Plutą, ksiądz Proboszcz Andrzej Gawryś, dyrektorzy miejscowych szkół: p. Agnieszka Lipska, p. Marianna Michalska, przedstawiciele szkół Logos, Nadleśniczy Nadleśnictwa Przedbórz p. Waldemar Pązik, piłsudczyk, kapitan Jan Krogulec, nauczyciele i uczniowie SP w Fałkowie i Czermnie, delegacja uczniów z nauczycielami z Kleszczowa, poczty sztandarowe: OSP Fałków, OSP i SP w Czermnie, mieszkańcy Fałkowa i okolic. Uroczystość prowadziła p. Dorota Anioł – pracownik Gminy Fałków. Ksiądz Proboszcz wspólną modlitwą objął pomordowanych.

Czytaj więcej ...


„WARSZTATY JĘZYKOWE Z NIEMCEM” W I LO W KOŃSKICH

    6 kwietnia 2018r. 14 uczniów z klas II- III wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. M. Dudzińską wzięło udział w warsztatach językowych w I liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich. Warsztaty pt. „Osterntradition in Deutschland und in Polen” („Tradycje wielkanocne w Niemczech i w Polsce”) poprowadził pan Ralf Arzt z UJK w Kielcach.

Czytaj więcej ...


IIA ZDOBYWA PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY!

Pierwsze piłkarskie trofeum sezonu 2017/2018 dla IIa

W dniu 21 marca przy okazji obchodów Dnia Wiosny w naszej szkole został rozegrany finałowy mecz o Puchar Dyrektora Szkoły.

W wielkim finale spotkały się drużyny klas IIa i 7b. Mecz stał na wysokim poziomie jak na finał przystało. zawodnicy z 7b niestety tylko w podstawowym składzie gdyż dwóch zawodników niestety nie mogło zagrać w Finale. Na domiar złego w II połowie kontuzję odniósł Kamil, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację.

Ogólnie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem klasy IIa, która w tej chwili gra najciekawszy futbol w szkole i chyba jest wielkim faworytem do wygrania Ligi Mistrzów również. Brawa dla zwycięzców, brawa dla pokonanych!

IIa – 7b  5:0

(Konieczny Paweł – 3, Najmrodzki Adam – 2)

 


 

Finał programu "Żyj smacznie i zdrowo"

    21 marca 2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Wiosny. I mimo, że to jest powszechnie znany dzień jako „Dzień wagarowicza” frekwencja obecności w tym dniu  w naszej szkole wyniosła prawie 99%!!!! Uczniowie klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum  wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych w poszczególnych dyscyplinach: przeciąganie liny, tor sprawnościowy, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, rzut lotką, wyścig rzędów, piłka siatkowa dziewcząt, piłka nożna chłopców. Stawką zawodów był tytuł „Najbardziej usportowionej/zgranej klasy” w naszej szkole.

Czytaj więcej ...

Zobacz galerię zdjęć


Stypendium dla Julii Ostrowskiej!

    W dniu 12.03 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta Gala wręczenia stypendiów dla uzdolnionych uczniów gimnazjów i liceów województwa świętokrzyskiego ufundowanych przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Dzięki staraniom i napisaniu wniosku przez p. dyrektor Agnieszkę Lipską również nasza uczennica Julia Ostrowska z klasy IIIa była jedną z uczestniczek na tym uroczystym spotkaniu. Po oficjalnym powitaniu wszystkich obecnych stypendystów wraz z opiekunami i rodzicami odbyły się pokazy chemiczne jak również zaprezentowano nowatorską metodę nauczania za pomocą klocków LEGO EDUCATION. Następnie wszyscy zaproszeni stypendyści odebrali stosowne dokumenty.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Czytaj więcej .... 


W Centrum Nauki Leonardo da Vinci

     W dniu 02.03.2018 r. uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Podzamcza i Kielc. W Centrum Nauki Leonardo da Vinci obejrzeli wystawę poświęconą organizmowi człowieka. Multimedialne i mechatroniczne stanowiska- ,,Człowiek- niezwykła maszyna", ,,Poznaj i odkryj siebie", ,,Zmysły człowieka"- umożliwiły przeprowadzenie eksperymentów oraz ułatwiły zrozumienie budowy i funkcjonowania organizmu człowieka. ....

Czytaj więcej ...


 

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" - Dzień Bezpiecznego Interntu

   

 

    Społeczność naszej szkoły kolejny raz włączyła się w obchody Świętokrzyskiego DBI pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

 

    Inicjatywy które przeprowadziliśmy to po pierwsze lekcje poświęcone tej tematyce. Dzieci począwszy od klas najmłodszych zobaczyły w zabawnej formie zagrożenia z jakimi mogą się spotkać korzystając z Internetu.

Czytaj więcej ...


Teatr Młodego Pokolenia

    18stycznia 2018r. gościł w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia, który zaprezentował uczniom spektakl "Skąpiec".

Artyści dostarczyli widzom wielu wrażeń, często wzbudzając śmiech i wprowadzając atmosferę dobrej zabawy.

Ponadto uczniowie przekonali się, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

Czytaj więcej ...


26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już zakończony!

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

    Taki cel przyświecał tegorocznemu finałowi WOŚP. W niedzielę 14 stycznia na ulice Końskich, Fałkowa, Gowarczowa, Rudy Malenieckiej i Rogowa wyszło 115 wolontariuszy, a wśród nich i my uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie.

Czytaj więcej ...


 

   I Powiatowy Konkursu na Kalendarz Adwentowy

    W dniu 21 grudnia (czwartek) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskiech odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu na Kalendarz Adwentowy. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem ilość prac (około 300) przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wśród lauretów nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. W kategorii 14-18 lat zwyciężyła Magdalena Pluta uczennica kl. II b. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

 

Zobacz zdjęcia


 

Betlejemskie Światełko Pokoju – 2017r     „W Tobie jest światło”         

                                                                      

 

  Już po raz 27. zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

 

    Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na  dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

    Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

20 grudnia delegacja harcerska odwiedziła ......

Czytaj więcej .....


 

V MARATON FILMOWY - 2017

    W miniony piątek - 15 grudnia udało się zorganizować już V Maraton Filmowy w naszej szkole . Impreza została przygotowana przez członków Samorządu Szkolnego oraz Drużyny Harcerskiej. W nocowaniu wzięło udział REKORDOWA ILOŚĆ - 83 uczniów ( w tym 3 uczestników z SP w Czermnie) Opiekunami nocy filmowej byli  główni organizatorzy - p. M Kuzdak, p. H Szymczyk, oraz p. I Błońska, p. K Chuda i p. Eliza Kuzdak. Późnym wieczorem odwiedziła nas również pani dyr. Agnieszka Lipska (sprawdzić czy szkoła stoi dalej w nienaruszonym stanie……).

Czytaj więcej ....


Warsztaty Profilaktyczne

    W dniu 14 grudnia (czwartek) w naszej szkole gościliśmy trenera Ośrodka Profilaktyki Społecznej - p. A Królikowską, która przeprowadziła z uczniami dwa zajęcia warsztatowe.

W klasach III gimnazjalnych poszerzany był problem tolerancji.

Czytaj więcej ....


 

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym. Wprowadzając wszystkich w świąteczny, magiczny nastrój Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się, stworzyli piękne i oryginalne dekoracje. Największą ilość stroików przygotowała klasa VII b.

 

Czytaj więcej ....


  Sukcesy w konkursach powiatowych

     W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych bardzo licznie przystąpili do Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Weihnachten” na najbardziej oryginalną kartę świąteczną z własnym tekstem życzeń w języku niemieckim. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich pod patronatem Instytutu Goethego w Krakowie. Okazało się, że spośród wszystkich uczestników konkursu z powiatu koneckiego, to właśnie uczennica naszej szkoły Katarzyna Szokalska urzekła komisję konkursową oryginalnością formy oraz życzeń i uzyskała tytuł laureata I miejsca.

Kolejnym sukcesem jest zajęcie III miejsca przez uczennicę Maję Mirecką (kl. IIIb) w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych ze szkół powiatu koneckiego.

Czytaj więcej .....


MIKOŁAJKI

    Mikołajki to zapewne jedno z najbardziej oczekiwanych świąt w roku, obchodzone 6 grudnia. W ten magiczny dzień zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Jego obecność u nas świadczyła, że przez cały rok zachowywaliśmy się nienagannie. Nasz Gość obdarował całą społeczność szkolną słodyczami.

Czytaj więcej .....


Mikołajkowo - Edukacyjny wyjazd do kina

    W dniu 8.12 (piątek) 98 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum wraz z wychowawcami (p. Marzeną Kuzdak, p. Iwoną Błońską, p. Katarzyną Chudą, p. Anną Barańską, p. Małgorzatą Kęsik, p. Hubertem Szymczykiem oraz panią z-ca Dyrektora Agnieszką Lipską) udało się do Multikina Kielce na projekcję filmu "Najlepszy". Film opowiada autentyczną historię młodego człowieka, który pokonuje swoista drogę prowadzącą z piekła do nieba. Film totalnie warty obejrzenia zostawił trwały ślad w umysłach młodych ludzi. Gorąco polecamy!

Czytaj więcej ....


Nie jesteśmy obojętni!

        W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 115,00 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

        Samorząd Uczniowski


 

DNI JĘZYKÓW OBCYCH – KIELCE

W dniu 23 listopada nasza szkoła uczestniczyła w wojewódzkich obchodach „Dni Języków Obcych” organizowanych przez ŚCDN w Kielcach.

 Trzy uczennice : Julia Ostrowska i Ania Gonerka z IIIa oraz Kamila Gotowicka z IIIb,  które najlepiej napisały I etap konkursu - wraz z nauczycielem j.angielskiego  p. H. Szymczykiem wybrali sie do Kielc aby wraz z klkiudziesięcioma uczniami i nauczycielami z całego województwa świętokrzyskiego wziąć udział w tej imprezie.

Czytaj więcej ....


Święto Niepodległości

    11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam o historii, wierze naszych przodków i mocy duchowej Polaków. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada podczas uroczystej akademii. Młodzież przedstawiła ofiarną drogę Polaków prowadzącą do zwycięstwa.

Czytaj więcej .....


 

POMAGAMY

Dzień Wszystkich Świętych stwarza nastrój do dobrych uczynków. Kolejny już raz 1 listopada od godziny 800 do 1400 przy parafialnych cmentarzach w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. .....

 

Czytaj więcej


„Ortografia polska”

 

    Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów sceny krakowskiej - Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. W dniu 26 października 2017 roku o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie z udziałem tych artystów, a tematem tegorocznego występu była „Ortografia polska”. Aktorzy w sposób obrazowy, jasny i z dużą dozą humoru przybliżyli uczniom podstawowe zasady poprawnej polszczyzny. ......

 

Czytaj więcej

 


Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 13 października 2017 r. społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi z Ukrainy, władzami gminy i powiatu, przedstawicielami rady rodziców, księdzem proboszczem uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej.

    Na początku pani dyrektor złożyła pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli zaproszeni goście. Święto Edukacji to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich ciężką pracę. Wielkie znaczenie dla społeczności szkolnej miało uhonorowanie Pani Dyrektor Agnieszki Lipskiej Nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia, owocną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W uznaniu za osiągnięcia w pracy Pani Dyrektor Mirosława Palus otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Fałków.

 

Czytaj więcej ....


 

WYBORY 2017/2018

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 14 września 2017r. Komisja skrutacyjna w składzie: Agnieszka Jaborowska (kl.IIG),

Wiktoria Bomba ( kl.IIG) podliczyła głosy. Oddanych zostało 192 głosy, wszystkie ważne. O miejsce w Radzie SU 2017/2018 walczyło 24 kandydatów z klas IV-VII oraz II i IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 8 kandydatów z największą liczbą głosów:

Mazur Mateusz ( VIA), Gonerka Anna (GIM IIIA), Zambrzycki Patryk( GIM IIIA) ,Laskowski Michał( GIM IIA), Zenka Damian ( GIM IIB), Przybył Eliza ( VIIA), Norbert Doniecki ( VIIB), Kubka Julia ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Przewodniczący Szkoły:    Anna Gonerka

Z-ca przewodniczącego: Damian Zenka