KLAUZULA INFORMACYJNA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019

Konsultacje nauczycieli dla rodziców

Pedagog szkolny

Wychowawcy klas


MŁODZI OBYWATELE – MŁODZI PATRIOCI

    Uczniowie naszej szkoły to młodzież, która aktywnie przygotowuje się do pełnienia w przyszłości obywatelskiego obowiązku jakim jest udział w wyborach ogólnokrajowych (parlamentarnych oraz samorządowych) które przeprowadzane są w Polsce. Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas III a i b (klasy gimnazjalne) oraz klas VIII a i b przygotowywali w ramach mini – projektu : ulotki wyborcze ( logo, hasła, programy wyborcze) oraz tablicę informacyjną

Więcej ...


 

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

    15 października bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło miłych słów i życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi. Sumienną pracę i wielki trud doceniła Pani Dyrektor i Pan Wójt, nagradzając pedagogów. Uroczystość wzbogacił występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szymczyk, p. Katarzyny Chudej, p. Katarzyny Krzysztoporskiej.

Więcej ...

 


 

BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI- FAŁKÓW 10-10-2018

      W dniu 10-10-2018 r. na boisku przyszkolnym w Fałkowie odbył się Bieg Niepodległości zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to jedno z   zaplanowanych działań  do uczczenia tej okrągłej rocznicy w roku niepodległości. W biegu wzięło udział prawie 250 uczniów z klas IV-VIII oraz III gimnazjum.

 

Więcej ....

 

 


Uroczyste otwarcie pracowni edukacyjnej

 

     W dniu 11.10.2018 r w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni ekologicznej „Czyste powietrze, woda, gleba ziemi fałkowskiej” utworzonej w ramach zadania z dziedziny edukacji ekologicznej realizowanego przez  Gminę Fałków dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 Otwarcie pracowni uświetnili goście z naszej gminy p. Henryk Konieczny – wójt Gminy Fałków oraz p. Paweł Pękala, koordynator wniosku realizowanego przez gminę i  WIOŚ i GW.

Więcej ...


Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne"

    11 października uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i uczniowie klas III gimnazjum kolejny raz mieli możliwość uczestniczyć w spektaklu przygotowany przez znanych nam już artystów. Przedstawienie pt."Związki frazeologiczne" pozwoliło na poznanie źródeł pochodzenia wyrażeń, zwrotów czy fraz oraz zapewniło dobrą zabawę, w której uczestniczyli wybrani uczniowie szkoły.

Więcej ...


 

Żywa lekcja historii na wycieczce.

W dniu 5 października 2018 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lublina. W programie wycieczki było zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum pod Zegarem, starego miast i archikatedry lubelskiej oraz Muzeum na Majdanku.

Najpierw udaliśmy się na KUL, gdzie uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe i poznać historię uczelni. Następnie przeszliśmy do Muzeum pod zegarem - "Lubelskiego Pawiaka". Uczniowie obejrzeli film i wysłuchali prelekcji przewodnika, jak niektórzy stwierdzili "była to naprawdę lekcja historii."

Więcej ...


MALENIEC – HISTORIA NAM BLISKA

Zwiedzanie Zabytkowego Zakładu Przemysłowego w Maleńcu

Projekcja filmu „Huta sprzed 100 lat”

Warsztaty zajęciowe z odlewania kul muszkietowych z czasów Powstania Styczniowego oraz Insurekcji Kościuszkowskiej

Gry i zabawy edukacyjne w plenerze

Ognisko na placu kompleksu przemysłowego

    To wszystko wydarzyło się 28 września 2018 r. w piątek. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i chęć poznania historii naszej „małej ojczyzny”, która jest elementem dziedzictwa narodowego.

Więcej ...


 

WYJAZD EDUKACYJNY UCZNIÓW KLAS III DO KIELC

 

        26 września 2018r. uczniowie klas III wraz z opiekunami p. Katarzyną Chudą, p. Iwoną Błońską oraz p. Iloną Czapelską wzięli udział w wycieczce programowej do Kielc,  do kina „Helios” oraz Energetycznego Centrum Nauki.  Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” upamiętniający bohaterstwo lotników walczących o wolność ojczyzny pod obcym niebem,  w bitwie o Anglię wzbudził wielkie zainteresowanie. Bohaterowie lektury A. Fiedlera zostali przybliżeni uczniom przez grę znanych aktorów.

    Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia  w Energetycznym Centrum Nauki.                 

Więcej .....


WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO  2018/2019

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 22 września 2018r. Oddanych zostało 187 głosów, 4 głosy były nieważne. O miejsce w Radzie SU 2018/2019 walczyło 36 kandydatów z klas IV-VIII oraz IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 9 kandydatów z największą liczbą głosów:

Kinga Wołczyk ( IIIA Gim), Damian Zenka( IIIB Gim), Barbara Orman ( IIIB Gim),

Julia Skwarek ( VIIB), Patrycja Lizińczyk ( IIIA Gim), Bartłomiej Stańczyk ( IIIB Gim), Eliza Przybył ( VIII A), Mazur Mateusz ( VIIA), Kuba Maciejczyk ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.


    Wyjazd klas VIII na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"

 

    W czwartek 20 września uczniowie klas VIII byli na wycieczce w kine Helios w Kielcach i obejrzeli film: „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Produkcja ta, to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. 

W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Książka „Dywizjon 303” wróciła do kanonu lektur szkolnych, zatem uczniowie nie tylko byli na wspaniałej lekcji historii, ale również mogli poszerzyc swoją wyobraźnię po przeczytaniu lektury.

 

 

 


ŻYWA LEKCJA HISTORII ,,KU NIEPODLEGŁEJ”

    W ramach obchodów 100-lecia niepodległości gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Przedstawienie „Ku niepodległej” upamiętniało 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Artyści w barwny sposób omówili sytuację Polaków pod zaborami i ich drogi do niepodległości oraz zaprezentowali stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej żywej lekcji historii.

Więcej ....

 

 


WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ. ZWIEDZANIE MUZEUM W FAŁKOWIE

    19 IX 2018r.uczniowie klas III wraz z wychowawcami p. Katarzyną Chudą i p. Iwoną Błońską udali się do muzeum w Fałkowie. Zwiedzanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat powstania muzeum oraz trudu jaki włożyli w jego założenie pp. Euzebiusz i Katarzyna Barańscy. Opiekun muzeum w Fałkowie p. Aneta Ambroziak w ciekawy sposób zapoznała uczniów bogatą historią Fałkowa i okolicy. Wędrując muzealnymi izbami uczniowie z podziwem oglądali zgromadzone eksponaty. Ta wyprawa w przeszłość rozbudziła zainteresowanie uczniów własnym regionem.

 

 


 

Ważne informacje:

1. Obiady w stołówce szkolnej rozpoczą się w dniu 10 września br. - zapisy u wychowawców klas.

2. Wnioski w ramach programu "Dobry start"(300+) należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Fałkowie lub przez internet.

2. Podręczniki wszyscy uczniowie otrzymują za darmo w ramach porgramu "Darmowe podręczniki"- odbiór podręcznikówi dokumentacji u wychowawców klas.

3. Opieką świetlicową objęte są wszystkie dzieci dojeżdżające.

    Dzieci z Fałkowa tylko te, których rodzice pracują, (praca nie pozwalaim na opieke nad dzieckiem- zatrudnieni w określonych godzinach).

4. Ubezpieczenie uczniów tak jak w ubiegłym roku - 40 zł (ta sama firma ubezpieczeniowa) - wpłaty do wychowawców.

5. Przerwy miedzy lekcjami - wszystkie 10 minutowe oraz jedna 15 minutowa - po 4 lekcji.

    7 godzina lekcyjna kończy się 14.25.