W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym. Wprowadzając wszystkich w świąteczny, magiczny nastrój Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła konkurs na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się, stworzyli piękne i oryginalne dekoracje. Największą ilość stroików przygotowała klasa VII b.

 

Czytaj więcej ....


  Sukcesy w konkursach powiatowych

     W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych bardzo licznie przystąpili do Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Weihnachten” na najbardziej oryginalną kartę świąteczną z własnym tekstem życzeń w języku niemieckim. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich pod patronatem Instytutu Goethego w Krakowie. Okazało się, że spośród wszystkich uczestników konkursu z powiatu koneckiego, to właśnie uczennica naszej szkoły Katarzyna Szokalska urzekła komisję konkursową oryginalnością formy oraz życzeń i uzyskała tytuł laureata I miejsca.

Kolejnym sukcesem jest zajęcie III miejsca przez uczennicę Maję Mirecką (kl. IIIb) w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych ze szkół powiatu koneckiego.

Czytaj więcej .....


MIKOŁAJKI

    Mikołajki to zapewne jedno z najbardziej oczekiwanych świąt w roku, obchodzone 6 grudnia. W ten magiczny dzień zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Jego obecność u nas świadczyła, że przez cały rok zachowywaliśmy się nienagannie. Nasz Gość obdarował całą społeczność szkolną słodyczami.

Czytaj więcej .....


Mikołajkowo - Edukacyjny wyjazd do kina

    W dniu 8.12 (piątek) 98 uczniów z klas VII oraz II i III gimnazjum wraz z wychowawcami (p. Marzeną Kuzdak, p. Iwoną Błońską, p. Katarzyną Chudą, p. Anną Barańską, p. Małgorzatą Kęsik, p. Hubertem Szymczykiem oraz panią z-ca Dyrektora Agnieszką Lipską) udało się do Multikina Kielce na projekcję filmu "Najlepszy". Film opowiada autentyczną historię młodego człowieka, który pokonuje swoista drogę prowadzącą z piekła do nieba. Film totalnie warty obejrzenia zostawił trwały ślad w umysłach młodych ludzi. Gorąco polecamy!

Czytaj więcej ....


 

Nie jesteśmy obojętni!

        W tegorocznej bożonarodzeniowej charytatywnej akcji sprzedaży kartek świątecznych dla stowarzyszenia „ Sursum Corda” zebraliśmy kwotę 115,00 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

        Samorząd Uczniowski


 

DNI JĘZYKÓW OBCYCH – KIELCE

W dniu 23 listopada nasza szkoła uczestniczyła w wojewódzkich obchodach „Dni Języków Obcych” organizowanych przez ŚCDN w Kielcach.

 Trzy uczennice : Julia Ostrowska i Ania Gonerka z IIIa oraz Kamila Gotowicka z IIIb,  które najlepiej napisały I etap konkursu - wraz z nauczycielem j.angielskiego  p. H. Szymczykiem wybrali sie do Kielc aby wraz z klkiudziesięcioma uczniami i nauczycielami z całego województwa świętokrzyskiego wziąć udział w tej imprezie.

Czytaj więcej ....


Święto Niepodległości

    11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam o historii, wierze naszych przodków i mocy duchowej Polaków. 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 10 listopada podczas uroczystej akademii. Młodzież przedstawiła ofiarną drogę Polaków prowadzącą do zwycięstwa.

Czytaj więcej .....


 

POMAGAMY

Dzień Wszystkich Świętych stwarza nastrój do dobrych uczynków. Kolejny już raz 1 listopada od godziny 800 do 1400 przy parafialnych cmentarzach w Fałkowie i Czermnie przeprowadzono kwestę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej. .....

 

Czytaj więcej


„Ortografia polska”

 

    Już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów sceny krakowskiej - Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. W dniu 26 października 2017 roku o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie z udziałem tych artystów, a tematem tegorocznego występu była „Ortografia polska”. Aktorzy w sposób obrazowy, jasny i z dużą dozą humoru przybliżyli uczniom podstawowe zasady poprawnej polszczyzny. ......

 

Czytaj więcej

 


Dzień Edukacji Narodowej

    W dniu 13 października 2017 r. społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi z Ukrainy, władzami gminy i powiatu, przedstawicielami rady rodziców, księdzem proboszczem uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej.

    Na początku pani dyrektor złożyła pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę i trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów oraz najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli zaproszeni goście. Święto Edukacji to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich ciężką pracę. Wielkie znaczenie dla społeczności szkolnej miało uhonorowanie Pani Dyrektor Agnieszki Lipskiej Nagrodą Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia, owocną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W uznaniu za osiągnięcia w pracy Pani Dyrektor Mirosława Palus otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Fałków.

 

Czytaj więcej ....


 

WYBORY 2017/2018

    Tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się 14 września 2017r. Komisja skrutacyjna w składzie: Agnieszka Jaborowska (kl.IIG),

Wiktoria Bomba ( kl.IIG) podliczyła głosy. Oddanych zostało 192 głosy, wszystkie ważne. O miejsce w Radzie SU 2017/2018 walczyło 24 kandydatów z klas IV-VII oraz II i IIII gimnazjum.

W drodze demokratycznych wyborów do Rady Samorządu weszło 8 kandydatów z największą liczbą głosów:

Mazur Mateusz ( VIA), Gonerka Anna (GIM IIIA), Zambrzycki Patryk( GIM IIIA) ,Laskowski Michał( GIM IIA), Zenka Damian ( GIM IIB), Przybył Eliza ( VIIA), Norbert Doniecki ( VIIB), Kubka Julia ( VIB).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Przewodniczący Szkoły:    Anna Gonerka

Z-ca przewodniczącego: Damian Zenka