ROK SZKOLNY 2017/2018

Podsumowanie sportowe 18 lat istnienia ( 1999 – 2017 ) Publicznego Gimnazjum w Fałkowie

 

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Gowarczowie – 27.04.2018 r.

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Dziewcząt Gowarczów – 13.04.2018 r.

Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezesa GLKS Fałków – 10.03.2018 r.

Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców – Fałków – 09.03.2018 r.

Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – Fałków – 09.03.2018 r.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Dobromierzu – 08.03.2018 r.

 Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich

Mistrzostwa Publicznej Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym Dziewcząt – Fałków – 26.01.2018 r.

Mistrzostwa Publicznej Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym Chłopców – Fałków – 26.01.2018 r.

 

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Gowarczowie – 27.04.2018 r.

 

         W zawodach wystartowało pięć drużyn: Gowarczów, Nr 2 Końskie, Rogów, Kluczewsko i Fałków. Turniej rozgrywany był systemem każdy

z każdym. Wszystkie mecze trwały dwa sety do 25punktów.

 

Wyniki rywalizacji:

 

1) Gowarczów – Końskie                2:0

2) Kluczewsko – Rogów                           2:0

3) Fałków – Gowarczów                           0:2

4) Końskie – Kluczewsko                0:2

5) Rogów – Fałków                         1:1

6) Gowarczów – Kluczewsko          1:1

7) Końskie – Rogów                        1:1

8) Kluczewsko – Fałków                           2:0

9) Gowarczów – Rogów                            2:0

10) Końskie – Fałków                     1:1

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1.     Kluczewsko

2.     Gowarczów

3.     Nr 2 Końskie

4.     Fałków

5.     Rogów

Skład Fałkowa: Jaborowska A., Orzeł E., Pluta P., Szokalska K. – IIa,

Orman B., Pluta M., Smoląg J., Stępień S., Zuchmańska M. – IIb, opiekun:

R. Soboń.

 

 

 

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Dziewcząt Gowarczów – 13.04.2018 r.

 

         W zawodach wystartowało sześć drużyn: SP Nr 2 Końskie, Rogów, Radoszyce, Niekłań, Gowarczów i Fałków. Zespołu podzielone zostały na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym.

 

Wyniki w grupach:

                   Gr. A                                                                           Gr. B

Nr 2 Końskie – Rogów            2:0                        Fałków – Radoszyce      2:0

Gowarczów – Rogów              2:0                        Radoszyce – Niekłań      2:0

Nr 2 Końskie – Gowarczów     0:2                        Fałków – Niekłań            2:0

         Tabela gr. A                                                       Tabela gr. B

1. Gowarczów                                                     1. Fałków

2. Nr 2 Końskie                                                    2. Radoszyce

3. Rogów                                                            3. Niekłań

Półfinały:

Gowarczów – Radoszyce        2:0

Fałków – Nr 2 Końskie   1:2

Finały:

Gowarczów – Nr 2 Końskie     2:0

Fałków – Radoszyce      0:2

Końcowa kolejność:

1.     Gowarczów

2.     Nr 2 Końskie

3.     Radoszyce

4.     Fałków

5-6. Niekłań i Rogów.

Skład Fałkowa: Jaborowska A., Orzeł E., Pluta P., Szokalska K. – IIa, Zuchmańska M., Orman B., Smoląg J., Stępień S. – IIb, opiekun: R. Soboń.

 

 

 

Mistrzostwa Publicznej Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym Dziewcząt – Fałków – 26.01.2018 r.

         W zawodach wzięło udział tylko dziesięć dziewcząt (cztery zachorowały): Gonerka A. i Luzeńczyk K. z IIIa, Waszczyk M. z IIIb, Orzeł E., Szokalska K.

i Pluta P. z IIa, Zuchmańska M. i Orman B. z IIb, Wołczyk A. z VIIa i Kalita N. z VIIb. 

         Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych. W sumie rozegranych zostało 17 spotkań.

 Wyniki końcowe mistrzostw:

1. Orzeł Emilia              IIa

2. Gonerka Anna          IIIa

3. Luzeńczyk Klaudia    IIIa

4. Pluta Patrycja           IIa

5-6. Szokalska K. z IIa i Zuchmańska M. z IIb

7-8. Orman B. z IIb i Waszczyk M. z IIIb

9-10. Wołczyk A. z VIIa i Kalita N. z VIIb.

 

Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel w.f. R. Soboń.

 

 

Mistrzostwa Publicznej Szkoły Podstawowej w Tenisie Stołowym Chłopców – Fałków – 26.01.2018 r.

         Do mistrzostw zakwalifikowało się 14 chłopców wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach klasowych. Nie wszyscy wzięli udział w turnieju finałowym z powodu choroby. Zawody odbywały się systemem do dwóch przegranych spotkań.

 Wyniki końcowe mistrzostw:

1. Najmrodzki Paweł              IIIb

2. Konieczny Paweł                IIa

3. Szustak Hubert                            IIIa

4. Radzikowski Michał           IIIb

5-6. Pytlos C. z VIIa i Wilk M. z IIb

7-8. Bernacki D. z IIIa i Wołczyk D. z II.b

 

Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel w.f. R. Soboń.

 

  


 

 Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich

Fałków – 03.03.2018r.

 

         W zawodach wystartowały cztery zespoły: Niekłań, Stąporków, Radoszyce i Fałków. Naszą drużynę stanowiły głównie dziewczęta.

 

Kolejność meczy:

 

Niekłań – Radoszyce              2:0

Stąporków – Fałków              2:0

Niekłań – Stąporków             2:0

Radoszyce – Fałków              2:0

Niekłań – Fałków                            2:0

Radoszyce – Stąporków                  2:0

 

Kolejność końcowa:

 

1.     Niekłań

2.    Radoszyce

3.    Stąporków

4.    Fałków

Skład Fałkowa: Pluta P., Orzeł E. – IIa, Orman B., Pluta M., Smoląg J., Zuchmańska M. – IIb, Wilk M. – IIb i Banasik B. – IIa, op.: R. Soboń.

 

 


 

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora SP w Dobromierzu – 08.03.2018r.

 

         w turnieju wzięło udział pięć drużyn: Kluczewsko, Dobromierz, Fałków, Gowarczów i ZSP Nr 2 Włoszczowa.

 

 

Wyniki Fałkowa:

 

Fałków – Gowarczów                      0:2

Fałków – Kluczewsko                      0:2

Fałków – ZSP Nr 2 Włoszczowa     0:2

Fałków – Dobromierz                      1:1

 

 

         Nasze dziewczęta zakończyły turniej na V miejscu. Był to pierwszy turniej naszych dziewcząt w takim składzie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości.

Skład Fałkowa: Jaborowska A., Orzeł E., Pluta P., Szokalska K. – IIa, Pluta M.,  Orman B., Smoląg J., Stępień S. – IIb, op.: R. Soboń

 

 

 

 

Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – Fałków – 09.03.2018 r.

 

     Starowało 8 drużyn: Słupia Konecka I i II, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Miedzierza, Grodzisko, Nr 2 Końskie i Fałków.

 

Wyniki Fałkowa;

 

Fałków – Słupia K. II             3:0

Fałków – Miedzierza              3:0

 

Klasyfikacja końcowa;

 

1.     Słupia K. I

2.     Słupia K. II

3.     Grodzisko

4-8. Fałków, Ruda Maleniecka, Miedzierza, Radoszyce i Nr 2 Końskie.

 

Skład Fałkowa: Gonerka A. – IIIa. Orzeł E. – IIa, op.: R Soboń.

 

 

  

Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców – Fałków – 09.03.2018 r.

 

         Startowało 8 drużyn: Słupia K. I i II, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Grodzisko, Miedzierza Nr 2 Końskie i Fałków.

 

Wyniki Fałkowa:

 

Fałków – Ruda Maleniecka    2:3

Fałków – Radoszyce              0:3

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1.     Słupia K. II

2.     Słupia K. I

3.     Radoszyce

4-8. Fałków, Ruda Maleniecka, Grodzisko, Miedzierza i Nr 2 Końskie.

Skład Fałkowa; Najmrodzki P. – IIIb, Konieczny P. – IIa, op.: R. Soboń.

 

 

     Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezesa GLKS Fałków – 10.03.2018 r.

 

         W turnieju z okazji Dnia Kobiet wystartowało 6 drużyn: Przedbórz, Kluczewsko, Wola Morawicka, I LO Końskie, GLKS Fałków i SP Fałków.

 

Wyniki SP Fałków:

 

SP Fałków – Wola Morawicka                 3:0

SP Fałków – I LO Końskie              3:0

SP Fałków – Przedbórz                   2:0

 

Klasyfikacja Turnieju:

 

1.     Wola Morawicka

2.     GLKS Fałków

3.     Kluczewsko

4.     I LO Końskie

5.     Przedbórz

6.     SP Fałków.

 

Nasze dziewczęta były najmłodszą drużyną.

Skład Fałkowa:  Jaborowska A., Orzeł E., Pluta P., Szokalska K. – IIa, Pluta M., Orman B., Smoląg J., Stępień., Zuchmańska M. – IIb, op.: R. Soboń.

 

 

 


 

Podsumowanie sportowe 18 lat istnienia ( 1999 – 2017 ) Publicznego Gimnazjum w Fałkowie

 

1. Ilość imprez, w których startowali uczniowie:

                        powiatowych – 128

                        wojewódzkich – 92

                                    innych – 174

                                   Razem – 394 średnio 22 imprezy w ciągu roku

2. Wyniki w zawodach:

                        powiatowych  - I m-ce           31 razy

                                                             II m-ce          19 razy

                                                             III m-ce        21 razy

                        wojewódzkich            - I m-ce           2 razy

                                                             II m-ce          4 razy

                                                             III m-ce        7 razy

                                                             IV m-ce        5 razy

                                                             V m-ce          9 razy

                                                             VI m-ce        2 razy

                                                             VII m-ce       3 razy

                        innych ( zawody         - I m-ce           49 razy

                        towarzyskie                  II m-ce          26 razy

                        i turnieje )                     III m-ce        25 razy

3. Medale i punktowane miejsca w zawodach powiatowych i wojewódzkich zdobywali uczniowie w następujących dyscyplinach:

- piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

- piłka nożna dziewcząt i chłopców

- tenis stołowy dziewcząt i chłopców

- lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

4. Nasza szkoła była organizatorem 134 imprez sportowych rangi powiatowej, wojewódzkiej i turniejów towarzyskich.

5. W Fałkowie gościli uczniowie z 46 szkół z różnych miejscowości z trzech województw ( świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego ) oraz  z Ukrainy. Byli to uczniowie gimnazjum:

                        Radoszyce                              33 razy

                        Słupia Konecka                       27 razy

                        Ruda Maleniecka                    26 razy

                        Nr 2 Końskie                          18 razy

                        Przedbórz                               17 razy

                        Gowarczów                            16 razy

                        Miedzierza                             14 razy

                        Stąporków                              14 razy

                        Nr 1 Końskie                          13 razy

                        Stadnicka Wola                      9 razy

                        Mniów                                    8 razy

                        Zelów                                     7 razy

                        Rogów                                   7 razy

                        Żarnów                                   6 razy

                        Secemin                                  5 razy

                        Dobromierz                            4 razy

                        Niekłań                                   4 razy

                        Nr 2 Włoszczowa                   3 razy

                        Bukowa                                  2 razy

                        Strawczyn                              2 razy

                        Nr 2 Skarżysko Kam.             2 razy

                        I LO Końskie                         2 razy

                        LO Przedbórz                         2 razy

                        Krasocin                                 2 razy

                        Nr 1 Skarżysko Kam.             2 razy

                        MKS Neptun Końskie           2 razy

                        Przygłów                                2 razy

                        Nr 9 Kielce                             2 razy

                        Nr 1 Ostrowiec Św.               2 razy

                        Nr 3 Ostrowiec Św.               2 razy

                        Nr 1 Sandomierz                    2 razy

                        Nr 1 Włoszczowa                   2 razy

                        Nr 1 Kielce                             1 raz

                        Nr 10 Kielce                           1 raz

                        Nr 23 Kielce                           1 raz

                        Złotniki                                  1 raz

                        Solec Zdrój                            1 raz

                        Chęciny                                  1 raz

                        Nr 2 Staszów                         1 raz

                        Kostomłoty                            1 raz

                        Sulejów                                  1 raz

                        Oblęgorek                              1 raz

                        Kluczewsko                           1 raz

                        Mariówka                               1 raz

                        Opoczno                                 1 raz

                        Pohrebyszcze z Ukrainy         1 raz

6. Wyjazdy na zawody poza teren gminy:

            260 wyjazdów            Końskie                      55 razy

                                               Radoszyce                  38 razy

do 37 miejscowości    Przedbórz                               27 razy

                                               Ruda Maleniecka       19 razy

                                               Kielce                         16 razy

                                               Gowarczów                16 razy

                                               Włoszczowa               15 razy

                                               Zelów                         9 razy

                                               Mniów                        7 razy

                                               Ostrowiec Św.            6 razy

                                               Skarżysko Kam.         5 razy

                                               Łopuszno                    4 razy

                                               Dobromierz                4 razy

                                               Stąporków                  4 razy

                                               Zagnańsk                    3 razy

                                               Żarnów                       3 razy

                                               Małogoszcz                3 razy

                                               Smyków                     2 razy

                                               Staszów                      2 razy

                                               Nowiny                      2 razy

                                               Słupia Konecka          2 razy

                                               Kurzelów                    2 razy

                                               Wilczkowice               2 razy

                                               Piekoszów                  1 raz

                                               Daleszyce                   1 raz

                                               Starachowice              1 raz

                                               Bodzentyn                  1 raz

                                               Sobków                      1 raz

                                               Strawczyn                  1 raz

                                               Tomaszów Maz.         1 raz

                                               Lubliniec                    1 raz

                                               Zaborowice                1 raz

                                               Sędziszów                  1 raz

                                               Miedzierza                  1 raz

                                               Rogów                        1 raz

                                               Kodrąb                       1 raz

                                               Busko Zdrój               1 raz

Na zawody poza teren gminy wyjeżdżało 711 uczniów ( 326 dz. i 385 chł. ).

Nasi uczniowie przejechali łącznie 18.520 km.

7. Trenerami i opiekunami naszej młodzieży byli:

            p. Ilona Czapelska

            p. Mieczysław Szymczyk

            p. Piotr Koń

            p. Hubert Szymczyk

            p. Robert Soboń

 

Opracowania i podsumowania 18 lat startów młodzieży Publicznego Gimnazjum Falkowie w zawodach sportowych dokonał nauczyciel w.f. Robert Soboń.