ROK SZKOLNY 2016/2017

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

Podsumowanie sportowe 18 lat istnienia ( 1999 – 2017 ) Publicznego Gimnazjum w Fałkowie

 

Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców Smyków – 15.05.2017 r.

Eliminacje Powiatowe w Piłce Nożnej Chłopców Radoszyce – 05.05.2017 r.

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Dziewcząt Stąporków – 07.04.2017 r.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Gowarczowie – 24.03.2017 r. 

Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym Chłopców Fałków – 14.03.2017 r.

 Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym Dziewcząt Fałków – 14.03.2017 r.

 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich Fałków – 19.02.2017 r.

 Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców Fałków – 19.01.2017 r.

 Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt Fałków – 19.01.2017 r.

 

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt Fałków – 19.01.2017 r.

         W zawodach wystartowało 16 dziewcząt wyłonionych we wcześniejszych kwalifikacjach klasowych. Turniej rozgrywany był systemem „do dwóch przegranych meczy”. Wszystkie mecze trwały do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Mecze były zacięte, dziewczęta walczyły o każdy punkt.

 Wyniki klasyfikacji:

1.     Bała Sara IIIa

2.     Szokalska Katarzyna Ia

3.     Gonerka Anna IIa

4.     Orzeł Emilia Ia

5-6. Olczyk Wiktoria IIIa i Bomba Dominika IIIb

7-8. Laskowska Andżelika IIIb i Luzeńczyk Klaudia IIa

          Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „FAŁKOVIA”, przeprowadził i sędziował nauczyciel w.f. Robert Soboń.

 

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców Fałków – 19.01.2017 r.

         Organizatorem mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „FAŁKOVIA”. Do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich klasach. Walka toczyła się wśród 14 zawodników ( dwóch zachorowało ) systemem „do dwóch przegranych meczy”.

 Wyniki klasyfikacji:

1.     Wysokiński Wojciech IIIa

2.     Soika Patryk IIIb

3.     Stańczyk Krystian IIIa

4.     Ostrowski Kacper IIIb

5-6. Najmrodzki Paweł IIb i Pytlos Wojciech IIIa

7-8. Flejterski Adam Ia i Stolecki Kacper IIIb

         Zawody przeprowadził i sędziował Robert Soboń.

 

 

 

 

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich Fałków – 19.02.2017r.

          W zawodach wystartowały cztery drużyny: Radoszyce, Stąporków, Fałków i Pohrebyszcze z Ukrainy.

 

Przebieg rywalizacji:

 

Fałków – Radoszyce               0:2

Stąporków – Pohrebyszcze    2:0

Fałków – Stąporków                0:2

Radoszyce – Pohrebyszcze    2:0

Radoszyce – Stąporków          2:0

Fałków – Pohrebyszcze           2:0

 

Klasyfikacja końcowa:

1.     Radoszyce

2.     Stąporków

3.     Fałków

4.     Pohrebyszcze

 

Skład Fałkowa: Bartosiński B., Pytlos W., Warych E. – IIIa, Ostrowski K., Jaborowski P., Soika P. – IIIb, Najmrodzki P. – IIb, Zenka D. – Ib, opiekun:

R. Soboń.

 

 

 

 

Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym Dziewcząt Fałków – 14.03.2017 r.

W zawodach wystartowało siedem drużyn: Słupia Konecka I i II, Radoszyce I i II, Ruda Maleniecka, Miedzierza i Fałków.

 Przebieg rywalizacji:

Radoszyce I – Słupia I                      0:3

Fałków – Słupia I                             0:3

Radoszyce I – Fałków                      3:0

Radoszyce II – Słupia II                   0:3

Miedzierza – Ruda Mal.                   0:3

Radoszyce II – Ruda Mal.                0:3

Miedzierza – Słupia II                       0:3

Radoszyce II – Miedzierza                0:3

Ruda Mal. – Słupia II                        0:3

o m-ce III-IV  Radoszyce I – Ruda Mal.                  3:2

o m-ce I-II                  Słupia I – Słupia II                 3:1

Kolejność końcowa:

 1.                 Słupia Konecka I

2.                  Słupia Konecka II

3.                  Radoszyce I

4.                  Ruda Maleniecka

5-7. Fałków, Miedzierza, Radoszyce II.

            Skład Fałkowa: Sara Bała – IIIa i Katarzyna Szokalska – Ia,

 

opiekun: R. Soboń.

 

Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym Chłopców Fałków – 14.03.2017 r.

             W turnieju wystartowało siedem zespołów: Ruda Maleniecka, Miedzierza, Słupia Konecka I i II, Radoszyce I i II i Fałków.

 

Przebieg rozgrywek:

 

Ruda Mal. – Słupia II                        0:3

Radoszyce I – Słupia II                     2:3

Ruda Mal. – Radoszyce I                  0:3

Miedzierza – Radoszyce II                3:1

Fałków – Słupia I                              0:3

Miedzierza – Słupia I                         0:3

Fałków – Radoszyce II                     0:3

Miedzierza – Fałków                         3:0

Słupia I – Radoszyce II                     3:0

o m-ce III-IV  Radoszyce I – Miedzierza                 3:1

o m-ce I-II                  Słupia II – Słupia I                 0:3

 

Kolejność końcowa:

1.                  Słupia Konecka I

2.                  Słupia Konecka II

3.                  Radoszyce I

4.                  Miedzierza

5-7. Fałków, Radoszyce II, Ruda Maleniecka.

            Skład Fałkowa: Wysokiński Wojciech – IIIa, Soika Patryk – IIIb,

opiekun: R. Soboń.

 

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Gowarczowie – 24.03.2017 r.

 

         W turnieju wystartowało osiem drużyn: GLKS Kluczewsko, Gowarczów, Dobromierz, Stąporków, Opoczno, Mariówka, Rogów i Fałków.

 

Wyniki Fałkowa:

 

Fałków – Rogów           0:2

Fałków – Opoczno        0:2

Fałków – Mariówka      0:2

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1.     GLKS Kluczewsko

2.     Gowarczów

3.     Opoczno

4.     Rogów

5-8. Fałków, Stąporków, Mariówka i Dobromierz.

 

         Nasze dziewczęta nie należały do faworytów. Pojechały raczej po naukę

i doświadczenie. Były najmłodszym zespołem w zawodach. W turnieju zagrały : Tusińska W., Przybył I., Orzeł P. – IIIb, Orzeł E., Jaborowska A., Pluta P., Szokalska K.–Ia, Zuchmańska M., Orman B., Pluta M., Smoląg J., Stępień S. –Ib, opiekun: R. Soboń.

 

 

Zawody Powiatowe w Piłce Siatkowej Dziewcząt Stąporków – 07.04.2017 r.

 

         W zawodach wystartowało sześć drużyn: Nr 1 Końskie, Nr 2 Końskie, Radoszyce, Stąporków, Gowarczów i Fałków.

 

 

Wyniki Fałkowa:

 

Fałków – Nr 2 Końskie          0:2 ( 9:21; 11:21 )

Fałków – Nr 1 Końskie          0:2 ( 19:21; 17:21 )

 

 

         Dziewczęta zajęły III miejsce w grupie i sklasyfikowane zostały na V miejscu w turnieju. Doświadczenie zdobyte w tych zawodach powinno zaprocentować w przyszłych latach.

 

Skład drużyny: Tusińka W., Przybył I., Orzeł P. – IIIb, Jaborowska A., Orzeł E., Szokalska K., Pluta P. – Ia, Orman B., Pluta M., Smoląg J., Zuchmańska M., Stępień S. – Ib, opiekun: R. Soboń.

 

 

  

Eliminacje Powiatowe w Piłce Nożnej Chłopców Radoszyce – 05.05.2017 r.

 

         W eliminacjach wystartowały trzy drużyny: Radoszyce, Ruda Maleniecka

i Fałków. Nasi chłopcy rozegrali dwa dobre mecze, zapewniając sobie awans do finału powiatowego.

 

Przebieg rywalizacji:

 

Radoszyce – Ruda Mal.                   6:0

Radoszyce – Fałków                        3:3

Fałków – Ruda Mal.                        3:0

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1.     Radoszyce – awans do finału powiatowego

2.     Fałków – awans do finału powiatowego

3.     Ruda Maleniecka

 

Skład Fałkowa: Jaborowski P., Ostrowski K., Zabijak B. – IIIa, Warych E., Wysokiński W., Szulc M., Pytlos W., Kaczmarek A., Bartosiński B. – IIIb, opiekun: R. Soboń.

 

 

Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców Smyków – 15.05.2017 r.

 

     W zawodach wzięło udział sześć drużyn: Nr 1 Końskie, Stadnicka Wola, Stąporków, Miedzierza, Radoszyce i Fałków.

 

Wyniki Fałkowa:

 

mecze w grupie – Fałkow – Miedzierza                   4:2

                           Fałków – Nr 1 Końskie      2:0

półfinał -             Fałków – Radoszyce          0:3

o m-ce III – IV     Fałków – Stadnicka Wola  1:2

 

Ostatecznie nasza drużyna zajęła IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu.

Skład Fałkowa: jak w eliminacjach powiatowych.

 

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

1. Ilość imprez, w których startowali uczniowie:

                        powiatowych  - 5

                        wojewódzkich  - -

                        innych             - 2

                                               Razem: 7

2. wyniki w zawodach:

                        powiatowych  - IV m-ce – 1 raz

                                                 V m-ce   - 3 razy

                        innych             - III m-ce – 1 raz

                                                 V m-ce  - 1raz

3. IV m-ce w zawodach powiatowych zdobyli:

- p. nożna chłopców w składzie: Jaborowski P., Ostrowski K., Zabijak B. – IIIb, Wysokiński W., Warych E., Bartosiński B., Szulc M., Pytlos W., Kaczmarek A. – IIIa

V m-ce w zawodach powiatowych zdobyli:

- tenis stołowy chłopców w składzie: Wysokiński W. – IIIa, Soika P. – IIIb

- tenis stołowy dziewcząt w składzie: Bała S. – IIIa, Szokalska K. – Ia

- p. siatkowa dziewcząt w składzie: Tusińska W., Orzeł P., Przybył I. –    IIIb, Jaborowska A., Szokalska K., Orzeł E., Pluta P. – Ia, Orman B., Smoląg J., Stępień S., Pluta M., Zuchmańska M. – Ib.

4. Wyniki w innych zawodach:

- III m-ce w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Końskich

- V m-ce  w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Gowarczowie.

 

5. Wyjazdy na zawody poza teren gminy:

            4 wyjazdy – Radoszyce

                                   Smyków

                                   Gowarczów

                                   Stąporków

21 uczniów ( 12 dz. i 9 chł. ) wyjeżdżało na zawody poza teren gminy, najwięcej:

Tusińska W., Orzeł P., Przybył I., Jaborowska A., Orzeł E., Pluta P., Szokalska K., Orman B., Pluta M., Smoląg J., Stępień S., Zuchmańska M. – 2 razy

Jaborowski P., Ostrowski K., Zabijak B., Bartosiński B., Pytlos W., Wysokiński W., Kaczmarek A., Warych E., Szulc M. – 2 razy

6. Nasza szkoła była organizatorem 3 imprez sportowych rangi powiatowej i turniejów towarzyskich.

7. W Fałkowie gościli uczniowie gimnazjum z 6 miejscowości:

Radoszyce, Miedzierza, Stąporków, Słupia Konecka, Ruda Maleniecka i Pohrebyszcze z Ukrainy.

  

Podsumowanie sportowe 18 lat istnienia ( 1999 – 2017 ) Publicznego Gimnazjum w Fałkowie

 

1. Ilość imprez, w których startowali uczniowie:

                        powiatowych – 128

                        wojewódzkich – 92

                                    innych – 174

                                   Razem – 394 średnio 22 imprezy w ciągu roku

2. Wyniki w zawodach:

                        powiatowych  - I m-ce           31 razy

                                                             II m-ce          19 razy

                                                             III m-ce        21 razy

                        wojewódzkich            - I m-ce           2 razy

                                                             II m-ce          4 razy

                                                             III m-ce        7 razy

                                                             IV m-ce        5 razy

                                                             V m-ce          9 razy

                                                             VI m-ce        2 razy

                                                             VII m-ce       3 razy

                        innych ( zawody         - I m-ce           49 razy

                        towarzyskie                  II m-ce          26 razy

                        i turnieje )                     III m-ce        25 razy

3. Medale i punktowane miejsca w zawodach powiatowych i wojewódzkich zdobywali uczniowie w następujących dyscyplinach:

- piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

- piłka nożna dziewcząt i chłopców

- tenis stołowy dziewcząt i chłopców

- lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

4. Nasza szkoła była organizatorem 134 imprez sportowych rangi powiatowej, wojewódzkiej i turniejów towarzyskich.

5. W Fałkowie gościli uczniowie z 46 szkół z różnych miejscowości z trzech województw ( świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego ) oraz  z Ukrainy. Byli to uczniowie gimnazjum:

                        Radoszyce                              33 razy

                        Słupia Konecka                       27 razy

                        Ruda Maleniecka                    26 razy

                        Nr 2 Końskie                          18 razy

                        Przedbórz                               17 razy

                        Gowarczów                            16 razy

                        Miedzierza                             14 razy

                        Stąporków                              14 razy

                        Nr 1 Końskie                          13 razy

                        Stadnicka Wola                      9 razy

                        Mniów                                    8 razy

                        Zelów                                     7 razy

                        Rogów                                   7 razy

                        Żarnów                                   6 razy

                        Secemin                                  5 razy

                        Dobromierz                            4 razy

                        Niekłań                                   4 razy

                        Nr 2 Włoszczowa                   3 razy

                        Bukowa                                  2 razy

                        Strawczyn                              2 razy

                        Nr 2 Skarżysko Kam.             2 razy

                        I LO Końskie                         2 razy

                        LO Przedbórz                         2 razy

                        Krasocin                                 2 razy

                        Nr 1 Skarżysko Kam.             2 razy

                        MKS Neptun Końskie           2 razy

                        Przygłów                                2 razy

                        Nr 9 Kielce                             2 razy

                        Nr 1 Ostrowiec Św.               2 razy

                        Nr 3 Ostrowiec Św.               2 razy

                        Nr 1 Sandomierz                    2 razy

                        Nr 1 Włoszczowa                   2 razy

                        Nr 1 Kielce                             1 raz

                        Nr 10 Kielce                           1 raz

                        Nr 23 Kielce                           1 raz

                        Złotniki                                  1 raz

                        Solec Zdrój                            1 raz

                        Chęciny                                  1 raz

                        Nr 2 Staszów                         1 raz

                        Kostomłoty                            1 raz

                        Sulejów                                  1 raz

                        Oblęgorek                              1 raz

                        Kluczewsko                           1 raz

                        Mariówka                               1 raz

                        Opoczno                                 1 raz

                        Pohrebyszcze z Ukrainy         1 raz

6. Wyjazdy na zawody poza teren gminy:

            260 wyjazdów            Końskie                      55 razy

                                               Radoszyce                  38 razy

do 37 miejscowości    Przedbórz                               27 razy

                                               Ruda Maleniecka       19 razy

                                               Kielce                         16 razy

                                               Gowarczów                16 razy

                                               Włoszczowa               15 razy

                                               Zelów                         9 razy

                                               Mniów                        7 razy

                                               Ostrowiec Św.            6 razy

                                               Skarżysko Kam.         5 razy

                                               Łopuszno                    4 razy

                                               Dobromierz                4 razy

                                               Stąporków                  4 razy

                                               Zagnańsk                    3 razy

                                               Żarnów                       3 razy

                                               Małogoszcz                3 razy

                                               Smyków                     2 razy

                                               Staszów                      2 razy

                                               Nowiny                      2 razy

                                               Słupia Konecka          2 razy

                                               Kurzelów                    2 razy

                                               Wilczkowice               2 razy

                                               Piekoszów                  1 raz

                                               Daleszyce                   1 raz

                                               Starachowice              1 raz

                                               Bodzentyn                  1 raz

                                               Sobków                      1 raz

                                               Strawczyn                  1 raz

                                               Tomaszów Maz.         1 raz

                                               Lubliniec                    1 raz

                                               Zaborowice                1 raz

                                               Sędziszów                  1 raz

                                               Miedzierza                  1 raz

                                               Rogów                        1 raz

                                               Kodrąb                       1 raz

                                               Busko Zdrój               1 raz

Na zawody poza teren gminy wyjeżdżało 711 uczniów ( 326 dz. i 385 chł. ).

Nasi uczniowie przejechali łącznie 18.520 km.

7. Trenerami i opiekunami naszej młodzieży byli:

            p. Ilona Czapelska

            p. Mieczysław Szymczyk

            p. Piotr Koń

            p. Hubert Szymczyk

            p. Robert Soboń

 

Opracowania i podsumowania 18 lat startów młodzieży Publicznego Gimnazjum Falkowie w zawodach sportowych dokonał nauczyciel w.f. Robert Soboń.