NARODA GŁÓWNA

w Ogólnopolskim programie „Żyj smacznie i zdrowo”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie jako jedna z 5 szkół w całej Polsce i jedyna szkoła w województwie świętokrzyskim została laureatem nagrody I stopnia w konkursie WINIARY ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Do naszej szkoły trafił laptop, bon na 15000 zł do zrealizowania w sklepie sportowym DECATHLON, oraz koszulki i worki dla zwycięskiej klasy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we środę 13 czerwca na hali sportowej w Fałkowie, kiedy to gościliśmy ekipę programu „Żyj smacznie i zdrowo”, Po części oficjalnej, w której główną nagrodę wręczał ambasador programu – znany YouTuber SHEO przedstawiciele programu zgotowali nam mnóstwo atrakcji pod hasłem „YEDZO SHOW” Wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice mogli uczestniczyć w 5 różnych atrakcjach: sumo na macie, gra Yedzo, konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu (w którym 3 najlepsze osoby wygrały nagrody), bar sałatkowy wraz z poradami dietetyczki p. Katarzyny Zadki oraz to co cieszyło się największą popularnością czyli chwila z SHEO – fotobudka i autografy. Dzień minął bardzo szybko, atrakcji mnóstwo a i uśmiechy na twarzach mówią wszystko!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie wykazali się ogromną kreatywnością przy organizacji działań w ramach programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Ich zadaniem było przygotowanie wydarzenia angażującego społeczność lokalną, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywania posiłków i nie marnowanie jedzenia. Szkoła zorganizowała inicjatywę ,,Dzień Wiosny – żyj smacznie zdrowo i na sportowo”, na którą składały się konkurencje kulinarne, plastyczne, rozgrywki sportowe, Impreza łączyła idee zdrowego odżywiania z integracją, wspólnym spożywaniem posiłków, niemarnowaniem jedzenia oraz rywalizacją sportową.

Tak pieczołowicie przygotowane wydarzenie społeczne nie mogło pozostać niezauważone przez jurorów konkursu, którzy jednogłośnie przyznali mu tytuł jednego z pięciu najlepszych w całej Polsce.

Opiekunem i koordynatorem działań był p. Hubert Szymczyk wraz z p. Iwoną Błońską, p. Marzeną Kuzdak i p. Robertem Soboniem