„WARSZTATY JĘZYKOWE Z NIEMCEM” W I LO W KOŃSKICH

6 kwietnia 2018r. 14 uczniów z klas II- III wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. M. Dudzińską wzięło udział w warsztatach językowych w I liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich. Warsztaty pt. „Osterntradition in Deutschland und in Polen” („Tradycje wielkanocne w Niemczech i w Polsce”) poprowadził pan Ralf Arzt z UJK w Kielcach. Zajęcia były nowym doświadczeniem dla młodzieży, gdyż stanowiły połączenie lekcji religii z elementami kulturoznawstwa. Ponadto był to pierwszy bezpośredni kontakt naszych uczniów z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat tradycji wielkanocnych w Niemczech, nie tylko tych już znanych, ale również zupełnie nowych, typowych tylko dla niektórych regionów Niemiec. Na zajęciach nie zabrakło prezentacji, konwersacji i porównania zwyczajów świątecznych w Polsce i w Niemczech. Na zakończenie został przeprowadzony quiz internetowy sprawdzający zdobytą wiedzę.