SPOŻYWAJ WIĘCEJ WARZYW I OWOCÓW. JEDZ CO NAJMNIEJ PIĘĆ PORCJI DZIENNIE.

Roli warzyw i owoców poświęcone były zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Analizując zasady i piramidę zdrowego żywienia stwierdzili zgodnie, że zrównoważona dieta bogata w owoce i warzywa to podstawa prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci oraz utrzymania zdrowia w życiu dorosłym. Opracowane w grupach całodzienne menu składające się z ulubionych produktów oraz menu zawierające produkty i dania, które nastolatkowie powinni jeść skłoniło uczniów do refleksji. Przedstawiali propozycje potraw, które zaspokajałyby ich oczekiwania smakowe i jednocześnie były zdrowe, zawierały warzywa i owoce, ich przygotowanie było zabawą a spożywanie przyjemnością. Z przekonaniem mówili o urozmaiconej diecie bogatej w warzywa i owoce oraz jej korzystnym oddziaływaniu na organizm.