Zabawa bez wzmacniaczy

W lutym uczniowie wszystkich klas w ramach realizacji projektu „Europejski  kodeks walki z rakiem” uczestniczyli w zajęciach nt. ”Zabawa bez wzmacniaczy”.

Podczas spotkań prowadzonych przez p.L.Konieczną, p.H.Kalitę, p.M.Kęsik i p.P.Gonerkę młodzież miała możliwość dowiedzieć się o skutkach wynikających  z uzależnienia od alkoholu.

Zadaniem uczniów było ułożenie „Alkoholowego tunelu” z różnych sytuacji.  w których może znaleźć się człowiek wpadający w mechanizm uzależnienia. Pod kierunkiem nauczycieli rozmawiali o faktach i mitach picia alkoholu. Układając "Alkoholowy tunel" uświadomili sobie, jak łatwo jest wpaść w sidła uzależnienia. Poznali mechanizm alkoholizmu od fazy wstępnej, przez ostrzegawczą aż po uzależnienie. Odegrali również krótkie scenki z życia, w których odmawiali spożycia alkoholu, wykazując się asertywnością i dbałością o własne zdrowie.

Ponadto uczniowie zredagowali dialogi obrazujące różne sytuacje z życia nastolatków, w których asertywnie odmawiali spożywania alkoholu.