Z wizytą u Henryka Sienkiewicza.

12 czerwca uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenia pałacyku który  w 1900 r. społeczeństwo polskie ufundowało dla Henryka Sienkiewicza, z okazji 25-lecia pracy literackiej. Sienkiewicz mieszkał w Oblęgorku od maja 1902 do sierpnia 1914 r, używając go głównie jako letniej rezydencji.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili w muzeum.  Warto nadmienić, iż wyposażenie wnętrz  stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny oraz część księgozbioru Sienkiewicza. Na piętrze uczniowie obejrzeli wystawę biograficzno-literacką poświęconą patronowi muzeum. Do najcenniejszych zbiorów tego miejsca należą rękopisy, listy, pamiątki jubileuszowe i albumy kunsztownie zdobione przesyłane w dowód uznania i czci. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się przedmioty związane z bardzo licznymi podróżami Sienkiewicza. Po zwiedzaniu uczniowie uczestniczyli bardzo ciekawej lekcji historycznej, którą poprowadził przewodnik na kanwie powieści "Krzyżacy".

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Alei Miniatur.  Jest to  jedyne wyjątkowe miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia.  Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć wszystkie granice świata.

Wycieczka pozwoliła pogłębić naszą wiedzę. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu mając w pamięci dużo wrażeń.