Sukcesy w Powiatowych Konkursach

Języka Niemieckiego

W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych bardzo licznie przystąpili do Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „Weihnachten” na najbardziej oryginalną kartę świąteczną z własnym tekstem życzeń w języku niemieckim. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich pod patronatem Instytutu Goethego w Krakowie. Spośród przygotowanych przez naszych uczniów kart, pięć najbardziej oryginalnych prac zaprojektowanych przez: Katarzynę Szokalską (kl. IIa), Annę Gonerkę (kl. IIIa), Wiktorię Góralską (kl. IIIb), Maję Pawlik (kl. IIa) oraz Magdalenę Plutę (kl.IIb) zostało przesłanych do organizatora. 8 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Okazało się, że spośród wszystkich uczestników konkursu z powiatu koneckiego, to właśnie uczennica naszej szkoły Katarzyna Szokalska urzekła komisję konkursową oryginalnością formy oraz życzeń i uzyskała tytuł laureata I miejsca.

Kolejnym sukcesem jest zajęcie III miejsca przez uczennicę Maję Mirecką (kl. IIIb) w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjalnych ze szkół powiatu koneckiego. Konkurs odbył się 24 listopada 2017r. Organizatorem było również I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły cztery uczennice: Maja Mirecka (kl. IIIb), Wiktoria Góralska (kl. IIIb), Barbara Orman (kl. IIb) oraz Kamila Gotowicka (kl. IIb). Zadaniem było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. 8 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu. Maja Mirecka otrzymała tytuł laureata III miejsca.

Laureatki obu konkursów otrzymały od organizatora dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: M. Dudzińska