WYNIKI  VI  SZKOLNEGO  KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„ The English Speaking World”

25 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się już VI szkolny konkurs języka angielskiego, w tym wiedzy o krajach anglojęzycznych ( Wielka Brytania, Australia i Stany Zjednoczone). Konkurs był skierowany do uczniów klas IV- III Gim. W tej edycji wzięło udział 25 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- Vi i klasy VII, II-III Gimnazjum.

Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy i poszerzanie zainteresowań uczniów zarówno językiem angielskim, jak i ważnym dla nauki języka aspektem kulturoznawczym. Uczniowie częściowo samodzielnie  zdobywali wiedzę z zakresu historii, geografii i kultury krajów angielskiego obszaru językowego oraz życiem codziennym ich mieszkańców. Pomocą dla uczestników były nie tylko podręcznikowe lekcje, internet i gazetki tematyczne, ale także dodatkowe zajęcia języka. Konkurs ten miał także zachęcić uczniów do zwiększenia motywacji do aktywnej pracy nad poszerzeniem kompetencji językowych.

Wyniki:

KL IV-VI

1 miejsce: Jeżewski Jakub kl VI b

2 miejsce: Skwarek Julia   kl.IVb

3 miejsce: Maciejczyk Bartosz kl. VIb

Kubka Julia kl.VIb

KL VII-II,III GIM

1 miejsce: Ostrowska Julia kl III a

2 miejsce:  Gotowicka Kamila   kl.IIb

3 miejsce: Mirecka Maja kl. IIIb

Pluta Magdalena IIb

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Organizator konkursu: E. Szymczyk, H. Szymczyk