XII Powiatowy Konkurs Informatyczny

14 maja 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów powiatu koneckiego. Naszą szkołę reprezentaowali uczniowie klas drugich Michał Laskowski i Karol Jurek.

Uczestników konkursu powitała pani dyrektor Beata Fidor, która w krótkim przemówieniu otwierającym konkurs podkreśliła rangę i znaczenie wykształcenia informatycznego we współczesnym świecie oraz życzyła uczestnikom powodzenia we współzawodnictwie.

Konkurs rozpoczął się od testu z ogólnej wiedzy informatycznej obejmującego 20 pytań. Kolejnym etapem było składanie komputera z podzespołów. Uczniowie pracowali z programem symulacyjnym. Dzięki takiej aplikacji można wirtualnie złożyć sprzęt komputerowy.
Podczas przerwy przed trzecim etapem zmagań zawodnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców przy ZSP nr 3.

Trzeci etap konkursu to zadanie dotyczące częstego problemu w pracy informatyka: przywrócenia do stanu używalności komputera, w którym użytkownik sporo „namieszał”.

Na zakończenie konkursu przybył pan Krzysztof Stachera – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich. Gość wraz z panią dyrektor Beatą Fidor pogratulowali wyników wszystkim uczestnikom oraz podziękowali ich opiekunom i organizatorom. Następnie zwycięzcy konkursu odebrali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich oraz dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc.

Nasz uczeń Michał Laskowski zajął 2 miejsce uzyskując 83 pkt. na 100 możliwych do zdobycia. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że Michał jest uczniem klasy 2.  Wielkie gratulacje!