Wiosenne porządki na Grobie Partyzantów

W dni wolne od zajęć dydaktycznych w trakcie trwania Egzaminu Gimnazjalnego, kilka dziewcząt z klasy VIIb - Martyna Szymczyk, Wanessa Dąbrowska, Natalia Kalita, Marta Ambroziak i Paulina Kowalska wraz z opiekunem harcerzy p. Marzeną Kuzdak i p. Hubertem Szymczykiem udała się na Grób Partyzantów aby dokonać wiosennych porządków. Miejscem tym uczniowie nasi opiekują się już od kilku lat.

Po kilku godzinach pracy udało się wyrwać chwasty, dosypać kory i kamyczków, pomalować krzyże na biało, zawiesić biało-czerwone wstążki, oraz wyczyścić chodnik dookoła mogiły jak również spryskać otoczenie środkiem chwastobójczym. Wydatki, na wniosek p. dyr. Agnieszki Lipskiej  zostały pokryte z funduszy Urzędu Gminy.

Po tych zabiegach miejsce pamięci prezentuje się doskonale.  Zapraszamy wszystkich wraz z rodzicami, rodziną czy znajomymi aby podczas wizyty na cmentarzu w Fałkowie odwiedzić Grób Poległych Partyzantów - oddać im należny hołd i zobaczyć efekt pracy młodzieży szkolnej.