Matematyka na wesoło

W dniu  4 czerwca podsumowaliśmy Projekt Edukacyjny- Dzień Matematyki- „Matematyka, która procentuje”.

Projekt zrealizowali uczniowie klas trzecich: Anna Gonerka, Olga Ślązak, Paulina Kosierkiewicz, Klaudia Luzeńczyk, Damian Szulc i Krzysztof Krzos. Opiekunem projektu była p. Anna Barańska.

Przedstawiono prezentacje multimedialną o historii procentów i ich zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Poszczególne klasy wylosowały tematy: szkoła- VIIa, kuchnia- VIIb, handel-IIa, bankowość- IIb, opisowa Polska w statystyce- IIIa, polityka- IIIb. Każda klasa przygotowała i przedstawiła plakat, scenkę humorystyczną i piosenkę na dany temat oraz wzięła udział w quizie matematycznym. Jury w składzie: Katarzyna Najmrocka, Elżbieta Szymczyk i Robert Soboń sprawiedliwie oceniali każdą z klas. Najlepszą jednak okazała się być klasa IIIa. Wszyscy miło spędziliśmy czas i teraz wiemy, że matematyki możemy uczyć się na wesoło.