DNI JĘZYKÓW OBCYCH – KIELCE

W dniu 23 listopada nasza szkoła uczestniczyła w wojewódzkich obchodach „Dni Języków Obcych” organizowanych przez ŚCDN w Kielcach.

Trzy uczennice : Julia Ostrowska i Ania Gonerka z IIIa oraz Kamila Gotowicka z IIIb,  które najlepiej napisały I etap konkursu - wraz z nauczycielem j.angielskiego  p. H. Szymczykiem wybrali sie do Kielc aby wraz z klkiudziesięcioma uczniami i nauczycielami z całego województwa świętokrzyskiego wziąć udział w tej imprezie.

Zajęcia trwały ok 4 godzin w czasie których uczniowie mieli warsztaty językowe z wolontariuszami z Turcji oraz Ukrainy. Prowadzący zajęcia młodzi ludzie przedstawili w formie prezentacji kulturę, tradycje oraz miejsca warte odwiedzin w ich krajach.  Oprócz indywidualnych konwersacji w języku angielskim można było sprawdzić się w quizach i różnorakich  konkursach.

Nauczyciele z kolei uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym „Dwujęzyczności w szkołach” oraz odbyło się spotkanie z wojewódzkim ambasadorem międzynarodowego programu „e-twinning”