Finał programu "Żyj smacznie i zdrowo"

21 marca 2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Wiosny. I mimo, że to jest powszechnie znany dzień jako „Dzień wagarowicza” frekwencja obecności w tym dniu  w naszej szkole wyniosła prawie 99%!!!! Uczniowie klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum  wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych w poszczególnych dyscyplinach: przeciąganie liny, tor sprawnościowy, rzut piłką lekarską, rzut do kosza, rzut lotką, wyścig rzędów, piłka siatkowa dziewcząt, piłka nożna chłopców. Stawką zawodów był tytuł „Najbardziej usportowionej/zgranej klasy” w naszej szkole. Poza zmaganiami sportowymi  uczniowie mieli możliwość wykazania się swoimi zdolnościami plastycznymi oraz wzięli udział w konkursie kulinarnym. Zdrowe potrawy oceniało jury, które brało pod uwagę: ilość kalorii, estetykę wykonania, wygląd oraz smak przygotowanych sałatek i koktajli. Jak widać nasi uczniowie nie tylko wykazują się doskonałą sprawnością fizyczną, ale posiadają talenty plastyczne jak i kulinarne. Takie potrawy można znaleźć tylko w najlepszych restauracjach!!!! Na zakończenie imprezy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali  nagrodzeni.

Puchar na najbardziej wysportowaną/zgraną klasę powędrował do uczniów  klasy  IIIa.

Obchody Dnia Wiosny były efektem projektu edukacyjnego :  „Żyj zdrowo i sportowo”. Projekt realizowany był od lutego do marca pod kierunkiem p. R. Sobonia i p. H. Szymczyka przez uczniów klas  III.

Całe spotkanie przebiegało z dreszczykiem emocji, zaciętą rywalizacją  i uśmiechami na twarzach. Nad całością imprezy czuwał  p. H Szymczyk, p Iwona Błońska, p. Marzena Kuzdak oraz p. Robert Soboń.